2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında Okçuluk İl Birinciliği Müsabakaları düzenlendi.

Muğla Atatürk Stadında yapılan Okul Sporları Okçuluk İl Birinciliği Müsabakalarına Minikler 15 sporcu, Küçükler 20 sporcu, Yıldızlar 20 sporcu ve Gençlerden 20 sporcu olmak üzere toplam 75 sporcu katıldı.

Ailelerin de ilgi gösterdiği yarışmada, öğrencilerin ata sporuna olan ilgisi dikkat çekti.

Farklı kategorilerde dereceye giren sporculara ödüllerini İl Müdürümüz Ömer İlman, Ortaca İlçe Müdürü Murat Sözgen, Türkiye Okçuluk Federasyonu Muğla İl Temsilcisi ve aynı zamanda Okçuluk Milli Takım Antrenörü Tahir Karataş, Milas Mehmet Güçlü Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü ve aynı zamanda Güreş Milli Takım Antrenörü Bünyamin Emik, Milli Okçu Beden Eğitimi Öğretmeni Vildan Şenocak ve Ulusal Hakemler tarafından takdim edildi.

Dereceye giren sporcuları tebrik eden İl Müdürümüz Ömer İlman “Okul Sporları faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Okçuluk branşında ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde dereceye giren sporcular 16-18 Mayıs 2022 tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Okul Sporları Okçuluk Türkiye Şampiyonasında Muğla’yı temsil edecekler.