3 dalda Okul Sporları Yarı Final Maçları, Analig Sutopu Yarı Final Maçları ve Analig Hokey Türkiye Şampiyonası olmak üzere 5 organizasyon tamamlandı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü geçtiğimiz hafta 5 branşta Ulusal ve Bölgesel Müsabakalara ev sahipliği yaptı. 2020 yılında Okul Sporları Grup Müsabakalarında 3 organizasyon, Analigte de 1 organizasyona ev sahipliği yapmıştı. Geçtiğimiz hafta yapılan organizasyonlarla Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu yıl toplam 9 branşa ev sahipliği yapmış oldu. Organizasyonlar, Menteşe İlçesinde Tenis, Futsal, Sutopu, Yatağan İlçesinde Futsal, Marmaris İlçesinde Taekwondo ve Ortaca İlçesinde Hokey olmak üzere 4 ilçede yapıldı.

04-08 Mart 2020 tarihleri arasında 3 Okul Sporları ve 2 ANALİG olmak üzere toplam 5 branşa ev sahipliği yapan Muğla, toplam 1405 sporcu, 500’e yakın antrenör ve idareci olmak üzere 2000 civarı misafir ağırladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, antrenörler ve İl Temsilcilerinin katılımıyla Müsabakalardan bir gün önce teknik toplantılar yaparak organizasyonlara büyük bir ciddiyetle hazırlandı.

Yapılan 5 Büyük Organizasyonlar;

Okul Sporları Tenis Genç A Kızlar ve Erkekler Grup Birinciliği Müsabakaları 04 Mart Çarşamba günü Menteşe İlçesinde başlayıp 08 Mart Pazar günü sona erdi. Menteşe Tenis Kortlarında gerçekleşen Müsabakalara 23 ilden 246 sporcu katıldı. Dereceye giren takımların ödül ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi Kadir Avcı ve Başhakem Mehmet Sünnetçi takdim etti.

Adana’da yapılacak Final Müsabakalarına gitmeye hak kazanan takımlar;

Kızlar

-       Aydın TED Özel Ege AL

-       İzmir Özel Mavişehir Okyanus AL

-       Ankara Özel İncek Okyanus AL

-       İstanbul Özel Esenkent Okyanus AL

Erkekler

-       Balıkesir Özel Kıvanç Dağ AL

-       İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi

-       Antalya Gülveren AL

-       İstanbul Özel Esenkent Okyanus AL

Okul Sporları Futsal Genç A Kızlar ve Erkekler Grup Birinciliği Müsabakaları 4 Mart Çarşamba günü Yatağan ve Menteşe İlçelerinde başlayıp 08 Mart Pazar günü sona erdi. Kızlar Grup Müsabakaları Yatağan Spor Salonunda, Erkekler Grup Müsabakaları ise Menteşe Spor Salonunda gerçekleşti. 12 ilden toplam 276 sporcu katılım gösterdi. Yatağanda tamamlanan Kızlar Grup maçlarında dereceye giren takımların ödül ve başarı belgelerini Yatağan Başsavcısı Gökhan Şahin ve Yatağan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kamuran Adalı takdim etti. Menteşe’de tamamlanan Erkekler Grup maçlarında dereceye giren takımların ödül ve başarı belgelerini Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu takdim etti.

Yarı Finale gitmeye hak kazanan takımlar;

Kızlar

-       Antalya Konyaaltı AL

-       İstanbul Erenköy Kız AL

-       Isparta Spor Lisesi

Erkekler

-       Aydın Nazilli Lisesi

-       Isparta Spor Lisesi

-       İzmir Gaziemir İMKB MTAL

Okul Sporları Taekwondo Grup Birinciliği Müsabakaları 06 Mart Cuma günü Marmaris İlçesinde başlayıp 08 Mart Pazar günü sona erdi. 06 Mart Cuma günü Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler ve Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Uğur Göktaş’ın katılımıyla Amiral Orhan Aydın Spor Salonu'nda, açılış seremonisi, şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Marmaris Amiral Orhan Aydın Spor Salonunda gerçekleşen Müsabakalara 13 ilden toplam 333 sporcu katıldı. Dereceye giren sporcuların ödül ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler ve Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Uğur Göktaş takdim etti.

Yozgat’ta yapılacak Final Müsabakalarına gitmeye hak kazanan sporcular;

Her sıklette ilk 4 dereceye giren sporcular Final müsabakalarına gidecekler.

Muğla’dan Finale gitmeye hak kazanan sporcular;

-       46 Kg Arzum Ayça Kuşcu (Fethiye)

-       59 Kg Büşra Öztürk (Kavaklıdere)

-       63 Kg Şule Gök (Kavaklıdere)

Anadolu Yıldızlar Ligi Hokey Türkiye Şampiyonası 04 Mart Çarşamba günü Ortaca İlçesinde başlayıp 08 Mart Pazar günü sona erdi. Ortaca Spor Salonunda gerçekleşen Müsabakalara 16 ilden toplan 290 sporcu katıldı. Müsabakalar 04 Mart Çarşamba günü açılış seremonisi, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Dereceye giren sporculara ödül ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İşletmeler Şube Müdürü ve aynı zamanda Hokey İl temsilcisi Sevgi Tombul ve Ortaca Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Sözgen takdim etti.

Hokey Türkiye Şampiyonası Sıralamaları;

Kızlar

1-      Kırıkkale

2-      Muğla

3-      Van

4-      Denizli

Erkekler

1-      Kocaeli

2-      Bolu

3-      İstanbul

4-      Kahramanmaraş

Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Türkiye Şampiyonası 06 Mart Çarşamba günü Menteşe İlçesinde başlayıp 08 Mart Pazar günü sona erdi. Menteşe Kapalı Yüzme Havuzunda 06 Mart Çarşamba günü açılış seremonisi, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Müsabakalara 11 ilden toplam 260 sporcu katıldı. Dereceye giren takımların ödül ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman takdim etti.

Samsunda yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanan takımlar;

Kızlar

1-      İstanbul And.

2-      Adana

3-      Kocaeli

4-      İzmir

5-      Antalya

6-      Muğla

Erkekler

1-      İstanbul And.

2-      Manisa

3-      İstanbul Avr.

4-      Adana

5-      İzmir

6-      Bursa

Müsabakaları İlk günden itibaren takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Yeryüzünün cennet köşelerinden biri olan Muğla’mızda aynı anda 5 büyük Ulusal organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl Okul Sporlarında Voleybol, Halter, Rafting, Futsal, Tenis ve Taekwondo, Analigte ise Karate, Sutopu, ve Hokey olmak üzere toplam 9 branşa ev sahipliği yapmış bulunmaktayız. İlimizde bu yıl 2.740 sporcu, 1.500’den fazla antrenör ve idareci olmak üzere toplamda 4.250 civarında misafir ağırladık. Turizmde marka kent olan Muğla, Spor organizasyonlarında da marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Daha çok tesis daha çok spor organizasyonu parolasıyla çıktığımız bu yolda hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz. Muğla Turizmine büyük katkı sağlayan Spor Organizasyonlarını almaya devam edeceğiz. Misafirlerimizi İlimizden memnun olarak göndermek en temel önceliğimizdir. Katılan tüm sporculara üstün başarılar diliyorum. Aynı anda 5 büyük organizasyonun içinde gerçekleşmesinde emek ve katkıları olan il temsilcilerimize, katılan tüm sporcularımıza, antrenörlere, idarecilere, hakemlere ve yoğun bir haftada büyük emek harcayan personelimize teşekkür ederim. Muğla’da sporun gelişmesi ve gençlerimizin daha iyi imkânlara kavuşması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.