Spor Yönetimi Uygulama Eğitimleri Başladı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği 4. Sınıfta öğrenim gören 85 öğrenci Spor Yönetimi Uygulaması dersi için 10 hafta boyunca haftada 1 gün uygulama eğitimlerini Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde almaya başladı.
Uygulamalı eğitime başlayan öğrenciler, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç.Dr. Hakan Ünal ve Öğretim Üyesi Doç.Dr.T.Osman Mutlu ile birlikte İl Müdürlüğümüze gelerek, İl Müdürümüz Ömer İlman ve Spor Şube Müdürümüz Serkan Paçalı ile bir araya geldiler.
İl Müdürümüz Ömer İlman, “Gençlik, bir birey olarak kendini tanıma, kanıtlama ve bir kimlik kazanma çabalarının yoğunluk kazandığı, hayata, çevresine, olaylara bakışının şekillendiği, hayatımızın en önemli ve en kritik dönemidir. Bu yüzden geleceğimizin teminatı siz gençlerin her açıdan sağlıklı bir gelişim göstermeleri için çaba göstermek, hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.
Öğrenciler Sportif Eğitim Uzmanı Mutlu Günay eşliğinde Muğla Atatürk Spor Salonunu gezerek, Basketbol U14 Erkekler Anadolu Şampiyonları maçını izlediler.
Öğrenciler on hafta boyunca uygulama eğitimlerini İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Spor Salonları, Yüzme Havuzu, Gençlik Merkezleri ve idari birimlerde tamamlayacaklar.