Kötekli mahallesi Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin üst kısmında bulunan Turgutreis Erkek Öğrenci Yurduna bugün sabah saatlerinden itibaren öğrenciler gelmeye başladılar.
Bin 500 erkek öğrenci ve 524 kız öğrencinin yerleştiği yurtta, İl Müdürümüz Ömer İlman, Yurt Müdürümüz Memet Tümer ve Yatırım İnşaat Şube Müdürümüz Nihat Ekinciler, gelen öğrencileri çiçeklerle karşıladılar.
Gelen ilk kız ve erkek öğrenciler yurda yerleştikleri için mutlu olduklarını, çok güzel bir yurda yerleştikleri için kendilerini şanslı hissettiklerini belirttiler. Mardin’den gelip Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıfta okuyan yurda ilk gelen kız öğrenci, yurda yerleştiği için mutlu olduğunu ve güzel bir karşılama ile karşılandığını ifade etti. Yazılım Mühendisliğine yerleştiğini söyleyen yurda ilk gelen erkek öğrenci ise Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni hizmete açtığı yurda geldiğini, yurdu inceleme fırsatı olduğunu ve çok beğendiğini söyleyerek personelin sıcak karşılaması için teşekkür etti.
ÖĞRENCİ VELİSİ: “HER ŞEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLMÜŞ”
Çocuklarıyla gelen bazı veliler de ferah, doğal güzellikler içerisinde, gerekli tüm ihtiyaçların düşünülerek yapıldığı yurdu çok beğendiklerini belirterek kendilerini karşılayan İl Müdürü Ömer İlman ve beraberindeki görevlilere teşekkür ettiler. İstanbul’dan geldiğini belirten bir veli, gezerken şaşırdığını, yurdu beş yıldızlı bir otel konforunda gördüğünü söyleyerek yurdun çok temiz ve ferah olduğunu belirtti. Yine İstanbul’dan geldiğini ve oğlunun İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne yerleştiğini belirten diğer bir veli ise “oğlumun yurda yerleştiğini öğrendiğimizde çok sevindik, bugün sabah erken saatlerde yurda geldik. Yurt, gerçekten de çok güzel, her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Yurt, ormanlık bir alanda, dağların arasında, tepede bir yer. Gayet havadar, çocukların rahat edebileceği bir yer, bu yüzden çok mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Tüm çocuklara hayırlı olmasını dilerim” dedi.
İLMAN: “TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ YURTLARA YERLEŞTİ”
Yurdun açılışında öğrencileri ve velileri karşılayan İl Müdürümüz Ömer İlman, bugün itibariyle 2024 kapasiteli birinci etap öğrenci yurdunu hizmete sunmuş olduklarını belirterek “1500 erkek, 524 kız öğrencimiz bugün itibariyle yurtlarımıza yerleşti. Gençlerimize bugün itibariyle bu imkân sunulmuş olsa da çalışmalarımız devam etmekte. Kız öğrencilerimiz için yılbaşına kadar, hatta daha önce 2024 kapasiteli bir yurdumuz daha hizmete girecek. Şu anda herhangi bir barınma sorunu yok, tüm öğrencilerimiz yerleşmiş durumdalar. Diğer öğrenci yurdumuzun açılmasıyla birlikte ise yurt kapasitesinin, başvuran ve talep eden öğrencilerden daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca 2021 yılı başlarında aynı bölgede yapılmaya başlanan üçüncü etap inşaatımızla birlikte önümüzdeki yıl 1350 kişi kapasiteli bir yurdumuz daha hizmete girecek. Böylelikle sadece bu alandaki yurtlarımız 5400 kişi kapasitesine ulaşmış olacak. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de Muğla’da yurt talep eden tüm öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının karşılanacağını söyleyebilirim. Önümüzdeki yıllarda da ihtiyaç doğrultusunda çalışmalara, yatırımlara devam edeceğiz. Bu vesileyle bu yurdumuzun gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, ilimizin vekillerine, bize destek veren siyasilerimize ve destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.