MUĞLA GSB YURTLARI LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİ DAVET EDEREK AĞIRLIYOR

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Turgutreis Öğrenci Yurdu 2023 yılında üniversite sınavına girecek olan Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi 12. Sınıf öğrencilerini ağırladı.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlerin şimdiden yurt ortamını görmelerini amaçlayan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi son sınıf öğrencilerini Turgutreis Yurdunda ağırladı. 

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün daveti ile yurda gelen öğrenciler güne kahvaltı programı ile başladılar. Yurt Müdürü Memet Tümer ve Yurt Yönetim Personellerinin eşlik ettiği öğrencilere yemek, internet, ısınma, barınma, yurt başvuruların nasıl gerçekleştiği, yurtlarda gerçekleştirilen geziler, turnuvalar, konferanslar, kurslar, atölye çalışmaları hakkında bilgi verildi. 

Eğitim atölyelerini, konferans salonunu, has odayı, genç ofisi, yurt odalarını ve yemekhaneyi gezen öğrenciler, yurtta sunulan olanakların gayet yeterli olduğunu, devletin gücünü ve imkanlarını hissettiklerini ve çok memnun kaldıklarını dile getirerek, inşallah seneye üniversiteyi kazanarak biz de bir GSB yurduna yerleşiriz ve bu imkanlardan faydalanırız ifadelerini kullandılar.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, üniversite adaylarından oluşan öğrenci gruplarına GSB Yurtlarının tanıtımı yıl boyunca devam edeceği bildirildi.