OPTİMİST DENİZKIZI KUPASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

Fethiye Belediyespor'un ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Fethiye Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu ve Mete Şirketler Grubu'nun destekleriyle düzenlen 71 kız sporcunun yarıştığı Optimist Denizkızı Kupası sona erdi.

11 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
OPTİMİST DENİZKIZI KUPASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU
Fethiye Belediyespor'un ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Fethiye Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu ve Mete Şirketler Grubu'nun destekleriyle düzenlen 71 kız sporcunun yarıştığı Optimist Denizkızı Kupası sona erdi. Çalış Plajı'nda yapılan yarışlara 7 ilden 15 takım ve 70 kız sporcu katıldı. Meme kanserine dikkat çekmek için düzenlenen yarışlarda sadece 8-13 yaş kız optimist sporcular mücadele etti.
Ödül töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Fethiye Belediyesi ve organizasyonda yer alan kuruluşlara teşekkür ederek, "Optimist Denizkızı Kupası gelenekselleşerek önümüzdeki sene uluslararası olacak. Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı'nda düzenlenen organizasyonda teknelerde yer alan pembe kurdelelerin anlamını herkes öğrendi. Kendi ailesi başta olmak üzere tanıdıklarını bu konuda bilinçlendirerek meme kanseriyle mücadeleye destek olacak" dedi.
Meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak için sadece kızlara yönelik yarışmalar yaptıklarını kaydeden Akdurak, yarışların sonraki yıllarda tüm dünyadaki kızların katılımıyla uluslararası hale dönüştürülüp geleneksel olarak her yıl yapılacağını bildirdi. Akdurak, şöyle konuştu:
"Bu yarışmaları dünyadaki bütün kızları da içine alarak geleneksel hale getirmek istiyoruz. Aile sağlığı çok önemlidir. Sizlere verilen dersleri annelerinize, ablalarınıza, teyzelerinize anlatınız ki bu hastalığı yenebilelim."
Optimist Denizkızı Kupası Optimist Genel ve Junior kategorilerinde Turgutreis Yelken Kulübü'nden Bilge Nur Yazıcı birinci olurken, 2007 yılı ve daha sonrası doğan sporcular arasında Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nden İlayda Şen birinci sırada yer aldı.
Yarışmanın ardından düzenlenen törenle dereceye girenlere kupa ve madalyaları Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Şube Müdürü Nihat Ekinciler ve Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit tarafından verildi. Ayrıca Akdurak, organizasyona katkılarından dolayı İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz adına hazırlanan plaketi de Şube Müdürümüz Nihat Ekinciler'e takdim etti.