29.BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞI

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 49 ülkeden 568’i kadın olmak üzere 2 bin 147 kişilik rekor katılımla bugün gerçekleşti.

24 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
29.BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞI
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 49 ülkeden 568’i kadın olmak üzere 2 bin 147 kişilik rekor katılımla bugün gerçekleşti. Yarışta kadınlarda Kristina Kochetkova 54 dakika 57 saniye, erkeklerde ise Evgeny Eliseev 50 dakika 58 saniyede yarışmayı tamamlayarak genel klasman birincileri oldular.
Asya’dan Avrupa’ya 6,5 km’lik parkurda 29 yıldır yapılan ve Kanlıca’dan başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan dünyada iki kıta arasındaki tek yarış Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, haftasonu gerçekleştirildi. 2 bin 147 yüzücünün heyecan dolu mücadelesini, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda kurulan etkinlik alanında binlerce sporsever takip etti.
Büyük bir mücadeleye sahne olan yarışta Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, İstanbul Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun ile TMOK Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı Prof.Dr. Uğur Erdener yarışı yerinde izleyerek, yarışın ardından dereceye giren sporculara madalyalarını verdiler. Yarışlar boyunca Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Prof.Dr. Hasan Kasap hazır bulundular. Her yıl geleneksel olarak yarışlardan bir gün önce yapılan özel yüzme gösterisi, bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak “All Star Yüzme Gösterisi” olarak gerçekleşti. All Star Yüzme Gösterisi'nde İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz da dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.