GELECEĞİN LİDER ÜLKESİ TÜRKİYE'Yİ GENÇLERİMİZ OLUŞTURACAKTIR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı.

19 MAYIS 2017

GELECEĞİN LİDER ÜLKESİ TÜRKİYE'Yİ GENÇLERİMİZ OLUŞTURACAKTIR
Ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın teminatı olan sevgili Gençler ile Basınımızın güzide temsilcileri.
Bu gün milletimizin Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 98. Yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bu günde hepinizi şahsım ve Kurumum adına en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
Bu gün Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Milli Duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk Milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 98. Yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.
Sevgili Gençler,
Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da İlk bağımsızlık ateşini yakan Türk Milleti Kurtuluş Savaşını ve ardından birçok alanda gerçekleştirdiği atılımlarını genç ve cesur yüreklerle gerçekleştirmiş, bu yüzden Atatürk gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlerimize armağan etmiştir.
Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik, beraberlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.
Hepimizin bildiği üzere 15 Temmuz günü gerçekleştirilen bu hain darbe girişiminde Türk Gençliği üzerine düşen görevi laikiyle yerine getirmiş, abisi ile, ablası ile, kardeşi ile kısacası Milletimiz ile bu hain kurşunlara göğsünü siper etmiştir.
Biliyoruz ki sizler, Türk Milletinin geleceği ve yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerinde “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.
Sporun her dalında başarılı, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile, Olimpiyatlarda göğsümüzü kabartacak, İlmi konularda olduğu kadar sosyal ve sportif alanda da başarılı gençlerimize ihtiyacımız olduğu hatırlatarak 3’den 93’e tüm halkımızın genç kalabilmesi için spora yönelmesi gerektiğini bir kez daha üzerine basarak önemle vurgulamak istiyorum.
Bizler sizlerden aldığımız görüşlerle İl Kutlama Komitemiz Başkanlığında ; sergilerle, konserlerle, panayırlarla, sportif etkinliklerle bu günü sizler için daha anlamlı daha coşkulu hale getirmeye çalıştık. Bu coşkuya katılan sizleri ve tüm Muğlalı vatandaşlarımızı da yürekten kutluyorum.
Bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.