Amatör Spor Haftası” etkinlikleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla bu yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak kutlanan Amatör Spor Haftası, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. 

Amatör Spor Haftası açılışına Gençlik ve Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, Muğla Müftüsü Yaşar Çapçı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Saygın, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri, antrenörler ve sporcular katıldı. 

ATATÜRK STADINDA ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyet Meydanı’ndaki yürüyüşle saat 14.30’da başlayan etkinlikler, Atatürk Stadında devam etti. Yürüyüşün ardından Atatürk Stadında Bocce, Ayak Tenisi, Basketbol, Masa Tenisi, Okçuluk, Judo, Halter, Voleybol, Hemsball ve Atletizm dâhil çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Amatör Spor Haftası boyunca etkinliklerin devam edeceği belirtildi.

SPOR HAYATIMIZIN BİR PARÇASI OLMALI

Açılışta bir konuşma yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporun hayatımızın bir parçası olması için çalıştıklarını belirterek “4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası’nı Muğla’mızda geniş bir katılımla başlatıyoruz. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerimiz olacak. Bu etkinliklerle amatör sporun ve spor yaşamının tüm tabana yayılmasını amaçlıyoruz. Küçük yaşta sporun öneminin kavranması ve sporun tüm hayatımızın bir parçası haline gelmesi hususunda yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Bu vesileyle emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ederim” dedi.