KOŞABİLİYORKEN KOŞ ALADAĞ’DA

2012 yılından beri düzenli olarak yapılmaya çalışılan “Koşabiliyorken Koş Nisan” projesi bu dönem itibari ile büyük bir ivme kazanmış olup 7den 70e herkesin katılımıyla çığ gibi büyümektedir.

12 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

KOŞABİLİYORKEN KOŞ ALADAĞ’DA

2012 yılından beri düzenli olarak yapılmaya çalışılan “Koşabiliyorken Koş Nisan” projesi bu dönem itibari ile büyük bir ivme kazanmış olup 7den 70e herkesin katılımıyla çığ gibi büyümektedir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan organizasyonlar ile projede farkındalık yaratılarak projenin çevreci olduğunu, çevre dostu ve doğaya saygılı, duyarlı olduğunun da altı çizildi. Gerek su altında gerekse gökyüzünde projenin bakış açısının ne kadar geniş olduğuna vurgu yapıldı. İlimizin 2 önemli uçuş destinasyonu olan 1965 rakımlı Fethiye Babadağ’da daha önce atlayış gerçekleştiren İl Müdürümüz Serkan Öçalmaz bu sefer de 620 rakımlı Milas Ören’de bulunan Alatepe Yamaç Paraşütü Uçuş Pistinde proje kapsamında adrenalin tutkunu sporcularla bir araya gelerek ekiple birlikte atlayışını gerçekleştirdi.

Böylelikle ülkemizin dünyaya açılan pencerelerinin tanıtımına ve spor turizmine de katkı sağlayarak projenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha belirten Öçalmaz bu iki noktada yıllık ortalama 100 bin ile 150 bin arasında uçuşun gerçekleştiğini ve bu proje ile rakamın daha da yukarı çekilerek yamaç paraşütü uçuş okullarımızda gençlerimizin periyodik olarak ücretsiz eğitim alacağını ve bu heyecanın bir parçası olacaklarının altını çizdi.